ul. Słoneczna 6, 82-500 Rakowiec +48 55 888 00 55

Rejestracja – usługi budowlane w UE

Usługę kierujemy do firm z całej Polski, które wykonują prace budowlane, remontowe oraz montażowe na terenie Unii Europejskiej. W niektórych okolicznościach nie jest wymagana rejestracja i zwrot zagranicznego podatku VAT następuje na zasadach opisanych w sekcji "Zwrot VAT - zakup towarów/usług". Jednakże we wciąż rosnącej liczbie krajów UE ustawodawca wymaga odpowiedniej rejestracji oraz składania na czas deklaracji rozliczeniowych lub uzyskania zaświadczeń o zwolnieniu z obowiązku podatkowego.

 

Np. przed wykonaniem jakichkolwiek wyżej wymienionych usług na terenie Niemiec, za naszym pośrednictwem należy wystąpić o zaświadczenie potwierdzające zwolnienie z podatku od usług budowlanych (Freistellungsbescheinigung zum Steuerabzug bei Bauleistungen § 48 b EStG). Takie zwolnienie jest konieczne również wtedy, jeżeli pracę wykonywane są na terenie Niemiec dla polskiej firmy (podwykonawstwo). Często powstaje również obowiązek uzyskania zwolnienia z odprowadzania podatku za pracowników. Każdorazowo jednak wymagana jest rejestracja podczas wykonywania usług dla osób fizycznych.

 

Zagadnienie jest bardzo złożone i nie sposób opisać wszystkie sytuacje prowadzące do  obowiązków rejestracji i uzyskania zwolnień. Dlatego w celu uniknięcia kar i problemów z zagranicznymi urzędami prosimy o kontakt z nami. Udzielamy odpowiedzi na każde wyłaniające się pytanie.

 

Dokonujemy odpowiedniej rejestracji oraz składamy na czas wymagane przez zagraniczny urząd deklaracje.

 

Działamy szybko, a zarazem dokładnie i rzetelnie. W specjalnym panelu klienta udostępniamy na bieżąco informacje o trwającej procedurze.

 

Nasza długoletnia współpraca z zagranicznymi urzędami bardzo pozytywnie wpływa na cały proces rejestracyjny.

 

Gwarantujemy pomoc i troskę o potrzeby klienta w całym ciągu trwania procedury.

Korespondencje prowadzimy bezpośrednio z zagranicznym urzędem i odpowiadamy natychmiast na wszelkie pytania oraz wezwania ze strony urzędu.

 

Proponujemy przejrzyste warunki współpracy, w tym niską prowizję.

 


 

Zostaw numer telefonu! Oddzwonimy!
close slider