ul. Słoneczna 6, 82-500 Rakowiec +48 55 888 00 55

Rejestracja – sprzedaż wysyłkowa do UE

Usługę kierujemy do firm z całej Polski, które prowadzą sprzedaż wysyłkową za granicą poprzez znane platformy aukcyjny lub sklepy internetowe. Obowiązek rejestracji oraz naliczania podatku VAT w kraju przeznaczenia powstaje z reguły dopiero po przekroczeniu pewnego progu (np. Niemcy = 100.000 EUR).

Jednak często niższa stawka podatku VAT w kraju dostawy (np. Niemcy 19% MwSt) stanowi korzyść dla podatnika. Wówczas nie musi czekać, aż przekroczy ww. próg, tylko składa odpowiednie oświadczenie co do wyboru miejsca opodatkowania przy sprzedaży wysyłkowej (VAT-21). Przed dokonaniem opodatkowania w kraju dostawy, należy dokonać rejestracji w danym kraju.

Rejestracja jest także obowiązkowa jeśli firma korzysta z usługi Amazon FBA i wysyła swoje towary z magazynów Amazona położonych na terenie innych krajów UE.

Dokonujemy odpowiedniej rejestracji oraz składamy na czas wymagane przez zagraniczny urząd deklaracje.

Uzyskujemy niezbędne zaświadczenia dla firmy sprzedających swoje towary przez Amazon lub eBay w Niemczech - German tax certificate (USt 1 TI - Bescheinigung über die Erfassung als Steuerpflichtiger (Unternehmer) im Sinne von § 22f Abs. 1 Satz 2 UStG).

Działamy szybko, a zarazem dokładnie i rzetelnie. W specjalnym panelu klienta udostępniamy na bieżąco informacje o trwającej procedurze.

Nasza długoletnia współpraca z zagranicznymi urzędami bardzo pozytywnie wpływa na cały proces rejestracyjny.

Gwarantujemy pomoc i troskę o potrzeby klienta w całym ciągu trwania procedury.

Korespondencje prowadzimy bezpośrednio z zagranicznym urzędem i odpowiadamy natychmiast na wszelkie pytania oraz wezwania ze strony urzędu.

Proponujemy przejrzyste warunki współpracy, w tym niską prowizję.

 


 

Zostaw numer telefonu! Oddzwonimy!
close slider