ul. Słoneczna 6, 82-500 Rakowiec +48 55 888 00 55

Rejestracja – sprzedaż wysyłkowa do UE

Usługę kierujemy do firm z całej Polski, które prowadzą sprzedaż wysyłkową za granicą poprzez znane platformy aukcyjny lub sklepy internetowe. Obowiązek naliczania podatku VAT w kraju przeznaczenia powstaje z reguły po przekroczeniu progu 10.000 EUR netto. Po przekroczeniu tego progu podatnik decyduje czy zarejestruje się do VAT w każdym kraju, do którego sprzedaje towary czy zarejestruje się do procedury OSS.

Jednak często niższa stawka podatku VAT w kraju dostawy (np. Niemcy 19% MwSt) stanowi korzyść dla podatnika. Wówczas nie musi czekać, aż przekroczy ww. próg, tylko składa odpowiednie oświadczenie co do wyboru miejsca opodatkowania przy sprzedaży wysyłkowej (VAT-29). Przed dokonaniem opodatkowania w kraju dostawy, należy dokonać rejestracji w danym kraju lub zgłosić się do procedury OSS.

Rejestracja jest także obowiązkowa jeśli firma korzysta z usługi Amazon FBA i wysyła swoje towary z magazynów Amazona położonych na terenie innych krajów UE.

Dokonujemy odpowiedniej rejestracji oraz składamy na czas wymagane przez zagraniczny urząd deklaracje.

Działamy szybko, a zarazem dokładnie i rzetelnie. W specjalnym panelu klienta udostępniamy na bieżąco informacje o trwającej procedurze.

Nasza długoletnia współpraca z zagranicznymi urzędami bardzo pozytywnie wpływa na cały proces rejestracyjny.

Gwarantujemy pomoc i troskę o potrzeby klienta w całym ciągu trwania procedury.

Korespondencje prowadzimy bezpośrednio z zagranicznym urzędem i odpowiadamy natychmiast na wszelkie pytania oraz wezwania ze strony urzędu.

Proponujemy przejrzyste warunki współpracy, w tym niską prowizję.

 


 

Zostaw numer telefonu! Oddzwonimy!
close slider