ul. Słoneczna 6, 82-500 Rakowiec +48 55 888 00 55

Rejestracja VAT – przewóz osób w UE

Usługę kierujemy do firm na terenie całej Polski, które wykonują przewóz osób w Unii Europejskiej, jak również do biur podróży oraz touroperatorów. Obowiązek rejestracji takich przewozów następuje we wciąż rosnącej liczbie krajów UE i to niezależnie od tego czy następuje on autobusem, czy pojazdem do przewozu nie więcej niż 9 osób.

Zgodnie z art. 28f ust. 1 ustawy o VAT miejscem świadczenia usług transportu pasażerów, jest miejsce, gdzie odbywa się transport, z uwzględnieniem pokonanych odległości. A więc przewoźnik płaci podatek w każdym państwie, przez które przejeżdża, określając wartość usługi z zastosowaniem klucza kilometrowego. Jest to związane z koniecznością zarejestrowania się dla celów VAT w państwie znajdujących się na trasie podróży. Każdy z tych krajów określa w odrębny sposób konieczność rejestracji oraz zasady obliczania i poboru podatku VAT.

Brak rejestracji oraz odprowadzania zagranicznego podatku VAT powoduje wysokie kary dla przewoźnika. Zagraniczne urzędy w ostatnim czasie rygorystycznie sprawdzają, czy przewoźnicy są zarejestrowani w danym kraju na cele podatku VAT.

Obowiązek rejestracji do celów podatkowych występuje w:

• Niemczech
• Austrii
• Holandii
• Belgii
• Słowenii
• Chorwacji
• Danii
• ……

Dokonujemy odpowiedniej rejestracji oraz składamy na czas wymagane przez zagraniczny urząd deklaracje. W większości krajów następuje wówczas rozliczenie należnego podatku za przewóz osób z zapłaconym podatkiem VAT przy zakupie paliwa itp.

W pozostałych krajach gdzie rejestracja nie jest obowiązkowa zwrot zagranicznego podatku VAT następuje zgodnie z procedurą opisaną w sekcji "Zwrot VAT - przewóz towarów/osób.

Działamy szybko, a zarazem dokładnie i rzetelnie. Udzielamy odpowiedzi na każde wyłaniające się pytanie. W specjalnym panelu klienta udostępniamy na bieżąco informacje o trwającej procedurze.

Nasza długoletnia współpraca z zagranicznymi urzędami bardzo pozytywnie wpływa na cały proces rejestracyjny.

Gwarantujemy pomoc i troskę o potrzeby klienta w całym ciągu trwania procedury.
Korespondencje prowadzimy bezpośrednio z zagranicznym urzędem i odpowiadamy natychmiast na wszelkie pytania oraz wezwania ze strony urzędu.

Proponujemy przejrzyste warunki współpracy, w tym niską prowizję.

 


 

Zostaw numer telefonu! Oddzwonimy!
close slider