ul. Słoneczna 6, 82-500 Rakowiec +48 55 888 00 55

Nalepki ekologiczne

Coraz więcej europejskich miast wprowadza wymóg oznaczania pojazdów plakietkami ekologicznymi przed wjazdem na swoje tereny. Obowiązek taki występuje już w Niemczech i Francji. Kraje te, celem zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza, wprowadziły ograniczenia wjazdu dla starszych samochodów. Nie każdy pojazd jest mile widziany przez mieszkańców – te, które z racji niższej sprawności produkują więcej związków szkodliwych dla zdrowia, nie mogą poruszać się po wszystkich ulicach. Zielona naklejka umożliwia kierowcom legalne i swobodne przemieszczanie się samochodem po Berlinie, Bremie, Kolonii, Monachium czy Stuttgarcie. Można nabyć ją w różnych miejscach, ale lepiej skorzystać z pomocy fachowców i mieć pewność, że to ta właściwa. Dlaczego jej posiadanie jest takie ważne? Gdzie kupić nalepkę ekologiczną w Polsce?

Do czego służą plakietki środowiskowe?

Aby sprostać unijnym wymaganiom dotyczącym ochrony środowiska, władze miast wprowadzają przepisy ograniczające wjazd samochodów osobowych i ciężarowych na określone obszary. Poruszając się po drogach niemieckich metropolii, zauważyć można znaki z kolorowymi oznaczeniami poszczególnych stref. Plakietka ekologiczna służy do segregowania pojazdów na mniej i bardziej obciążające dla czystości powietrza. Dotyczy to maszyn napędzanych zarówno silnikiem diesla, jak i benzynowym. Jej brak może świadczyć o tym, że auto nie spełnia warunków, które pozwalają wjechać do wyróżnionych stref miejskich. Pojazdy nieobjęte zezwoleniem na wjazd nie powinny przebywać na danym obszarze miasta. Nalepka umieszczona w widocznym miejscu to obowiązek każdego kierowcy. Jej obecność pozwala uniknąć wysokiego mandatu. Przed podróżą za granicę własnym samochodem lepiej sprawdzić, czy będzie można nim się poruszać po wszystkich pożądanych lokalizacjach.

Jaki kolor naklejki ekologicznej wybrać?

Każdy kraj, który wymaga oznaczania pojazdów, posiada własne przepisy warunkujące otrzymanie odpowiedniej nalepki. Inaczej wyglądają plakietki ekologiczne w Niemczech (Umweltplakette), a inaczej w austriackim Tyrolu (system Pickerl). Również pojazdy niezarejestrowane we Francji, od 1 kwietnia 2017 muszą posiadać nalepki ekologiczne Crit’Air. Różne kolory naklejek klasyfikują pojazdy według stopnia szkodliwości dla środowiska. Plakietki ekologiczne mogą być na przykład zielone, żółte czy czerwone. Na podstawie takiego podziału uzyskuje się możliwość wjazdu do oznaczonych obszarów miasta. Kolor nalepki powinien być ściśle dobrany do parametrów technicznych pojazdu. Niewłaściwe oznakowanie na pewno zostanie wykryte w przypadku kontroli przez policję. Nie ma potrzeby narażać się na kary – lepiej skorzystać z pomocy firm, która pomoże uzyskać oryginalną plakietkę jeszcze w Polsce.

W jaki sposób uzyskać plakietkę ekologiczną?

Profinanz oferuje Państwu pomoc w otrzymaniu odpowiedniej nalepki środowiskowej. Nie warto ryzykować, zamawiając ją od niewiarygodnych sprzedawców. Jak ją zdobyć szybko i mieć pewność, że to ta właściwa? Wystarczy wysłać wiadomość na adres ekonalepki@profinanz.pl, zawierającą:

  • swoje dane,
  • dane firmy,
  • aktualny adres do korespondencji,
  • skan dowodu rejestracyjnego,
  • w przypadku pojazdów leasingowych: upoważnienie do użytkowania samochodu,
  • kraj, na którego terenie ma obowiązywać naklejka ekologiczna.

Ceny nalepek ekologicznych:

  • 14,99 EUR za pierwszy pojazd,
  • 9,99 EUR za kolejny pojazd.

W razie potrzeby uzyskujemy eko-nalepki również z innych krajów UE.

Zostaw numer telefonu! Oddzwonimy!
close slider